KAMBOÇYA
HAKKINDAGİTMEDEN
ÖNCEVİZE
BAŞVURUSUANGKOR
WATFOTOĞRAF
GALERİSİTÜRK
BASININDA
KAMBOÇYAFAHRİ
BAŞKONSOLOSLARI
HAKKINDA

İLETİŞİM

 


 

Posta:

Kamboçya'nın tüm posta yönetimi Phnom Penh'de yapılmaktadır. Küçük kentlerden posta göndermek de başkentten posta göndermek kadar güvenlidir. Ama posta öncelikle başkente gideceği için bir miktar daha yüksek ücretlendirilir. Başkentte ise yalnızca merkez posta ofisi uluslararası postaları kabul edecek niteliktedir. Avrupa, Avustralya ve Kuzey Amerika gibi yaklaşık haftada iki kez gönderi yapılan temel posta hatlarına giden postalar Phnmom Penh'den gönderildikten sonra yaklaşık 5 ila 10 gün arasında alıcılara ulaşır.

Cep telefonu:

Kamboçya'da üç GSM servis operatörü bulunmaktadır: Samart code (T) 011, MobiTel (T) 012 ve Shinawatra (T) 015&016. MobiTel en yaygın kullanımda olan şebekedir ve tüm büyük kentlerde baz istasyonları bulunmaktadır. Ancak kapsama alanı kent merkeziyle sınırlıdır. Havaalanlarında cep telefonları kiralanabilir.

İnternet:

Phnom Penh'de veya Siem Reap'da internete girebilirsiniz. Bu kentlerde hemen her yerde bir internet kafe bulunmaktadır ve saat ücretleri 1 USD'nin altındadır. Taşrada ise durum biraz daha farklıdır. Battambang ve Sihanoukville'de internet erişimi çok kısıtlıdır ve saati yaklaşık 3 USD civarındadır. Seyahat sırasında dünyayla temas kurmak için en iyi yol her yerden erişilebilen Yahoo veya Hotmail gibi ücretsiz bir servisten mail adresi almaktır. Böyle bir hesabınız olduğunda herhangi bir İnternet kafeden ya da internet erişimi olan bir otelden mesaj alıp gönderebilirsiniz.


 
© Copyright 2012